Kayıt olun

Giriş yapın

Şifremi Unuttum?

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Kadına şiddete karşı yapılacak şeyler

Merhaba arkadaşlar ben öğrenci yeni bloğuma hoş geldiniz diyorum ve hemen başlıyorum

Bir akaryakıt istasyonuna gelen müşteriler çalışan kadınların yüzlerindeki morlukları görerek ilk başta şaşırdı. Ardından makyaj olduğunu anlayan müşterilerin yapılan çalışma hoşuna gitti. Özellikle kadın sürücüler etkinliğe destek verdi. Hazırlanan dövizlerle çok sayıda müşteri de fotoğraf çekindi. İstasyonda çalışan erkek çalışanlarda ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazılı tişörtleri giyerek, etkinliğin içinde yer aldı. ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla böyle bir etkinliğe imza atan akaryakıt istasyon Müdürü Gönül Ünel, konuyla ilgili tüm gün gelen müşterileri bilgilendirdi.

Yapılan etkinlik ile ilgili konuşan Gönül Ünel, “25 Kasım’da kadına şiddete hayır diyoruz. Aslında biz şiddetin her türlüsüne, fiziksel ya da sözel hayır demek için özel makyajlar yaptık ekibimle” dedi.

“YAPILAN ŞİDDETİ YÜZÜMÜZDE GÖRSÜNLER”

‘Bize yapılan şiddetin bir nevi yüzümüzde görmelerini istedik’ diyerek etkinliğin amacını belirten Ünel, konuşmasının devamında ise şunları söyledi:

“Bize neler yapıldığını görmek istedik. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Özellikle kadın müşterilerimiz çok taktir ediyorlar. Çünkü şiddeti gören biz kadınlarız. Bunun yanında çoğu erkek de bizi destekliyor. Çok güzel bir şey yaptığımızı söylüyorlar. Güzel bir gün geçiriyoruz açıkçası. Biz şiddet görmek istemiyoruz. Fiziksel ya da sözel. Erkekler tarafından bazı şeylere mecbur edilmek istemiyoruz. Bize dokunmayın.”

Etkinliğe destek veren kadın müşteri Meserret Kamber ise, düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Özellikle de kadına şiddete asla diyorum. Erkeklere bu konuda daha çok görev düştüğüne inanıyorum. Annelerin erkek çocuklarını iyi ve farklı bir gözle yetiştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.”

arkadaşlar son olarak Google a kadına şiddete karşı yapılabilecek en güzel film yazıp izleyin derim mutlaka izleyin ama teşekkür ediyorum 👩🏼‍🎓☺️🌹

Hakkında Öğrenci

Bir numaralı bir ÖĞRENCİYİM 👩🏻‍🎓💫 HARİKAYIM 💫

Follow Me

Yorumlar ( 2 )

  1. Gerçekten harika ve açıklayıcı bir konuşma .  Ve de çok haklı bir konuşma . Kadına şiddete DUR demenin vakti gelmedi mi ??? Sana katılıyorum …Erkekler güçleri yetiyor diye kadınlara ne fiziksel ne de sözel şiddet yapabilirler ! Buna hakları YOK ! Umarım kadına şiddet bir an önce biter … Birde bunun cezası yok ! O yüzden nasıl bitecek (Yani dünyada böyle insanlar varken ( insan demeli miyim ? Bilmiyorum ) ha birde cezası yokken nasıl bitecek bu KADINA CANİLİK !!!

  2. Çok güzel olmuş anlamlı bir konuşma yapmışsın

Cevap yazın